Как да почистваме филтрите на климатика си?

Профилактиката на климатици е много важна част от поддръжката на този тип електроуреди затова е важно да знаете как се извършва процедурата по почистване на филтъра. 

Профилактиката на климатици спомага не само за подобряването качеството на въздуха, но и за поддържането на висока ефективност при употребата на климатичната система.

Много често се забравя периодичното почистване на климатици, което пък е необходимо за поддържането на една добра хигиенна среда. При постоянна употреба на климатика във филтрите се натрупват прах и бактерии. Филтрите от своя страна служат за запазване на отделните компоненти на климатика чисти, което подпомага за създаването на чиста среда в закрити помещения. 

Профилактиката на климатици спомага за поддържането на чистия въздух в помещението. Много по-добра идея е периодично да почиствате филтрите на Вашия климатик, отколкото да чакате те да се напълнят с прах и бактерии.

За поддържането на здравословна среда трябва филтрите да се чистят най-малко два пъти месечно.

Чрез тази статия ще се запознаете с основните моменти свързани с почистването на филтрите:
  1. Стъпка 1 - Отваряне на климатика 
    Уверете се, че Вашият климатик е изключен от електрическата мрежа. Внимателно отстранете отделните климатични компоненти. Може да се наложи да ползвате отвертка, за да премахнете винтовете.
  2. Стъпка 2 - Свалете филтрите 
    Махнете филтрите от климатика. Премахването им е добра идея, тъй като по този начин може да проверите дали те са износени. В случай, че са износени ги подменете с нови.
  3. Стъпка 3 - Дезинфекцирайте филтрите
    Напълнете съд с равно количество вода и оцет. Трябва филтрите да са изцяло потопени, когато са поставени вътре. Оцетът ще унищожи вредните бактерии и алергени, които могат да са се натрупали във филтрите.
  4. Стъпка 4 – Унищожаване на бактериите
    Оставете филтрите достатъчно време в разтвора, така че да могат да се почистят добре. Ако не сте почиствали филтрите наскоро, ги оставете за около 4 часа в съда. Ако филтрите наскоро са почиствани ги оставете в продължение на 1 час.
  5. Стъпка 5 – Премахнете филтрите
    Махнете филтрите от почистващия разтвор и ги оставете да се отцедят. Не изплаквайте филтрите с вода, защото това ще противодейства на ефекта от почистване. Можете да ги поставите върху стара кърпа, така че излишния разтвор се абсорбира от кърпата.
  6. Етап 6 – Подсушете филтрите
    Позволете на филтрите да изсъхнат естествено, докато все още са върху кърпата. Най-добре е да изложите филтрите на слънце, за да се улесни ефективното им изсушаване.
  7. Стъпка 7 - Монтирайте филтрите
    Поставете обратно филтрите в климатика и се насладете на един по-чист и свеж въздух.

Разбира се почистването на филтрите не може да се сравни с една процедура по профилактика на климатици. Така е защото профилактиката обхваща не само почистването на филтрите, но и на цялата климатична система.

Подобни публикации

Профилактика на климатици Една от дейностите, които имат за цел да възвърнат първоначалната ефективност на вашата климатична система се нарича профилактика на климатици.
До какво води нередовната профилактика? Ако имате желание да използвате климатика си по-дългосрочно, то задължително трябва да извършвате процедурите свързани с профилактика на климатици поне 2 пъти годишно.
Профилактиката на климатици - една полезна дейност Профилактиката на климатици е дейност, която безспорно влияе добре върху Вашия уред, повишавайки ефективността му.

Търсене